Chorvátsko Invia: Najlepšie hotely pre dovolenku a jejich recenzie, Chorvátsko 2024Ponuka najlepších hotelov Chorvátsko

Chorvátsko v kocke

Kde je najlepšie ísť do Chorvátska?

Dovolenka v Chorvátsku je zárukou krásneho počasia a množstva atrakcií. Ako na pevnine, tak aj na chorvátskych ostrovoch je leto naozaj skvelé. Oplatí sa navštíviť vynikajúce turistické strediská ako na pobreží s rozmanitým pobrežím, tak aj na ostrovoch. Najobľúbenejšie regióny sú Istrijský polostrov, Kvarner s ostrovmi Krk, Rab a Cres, Dalmácia (severná, stredná a južná) a okolie Dubrovníka.

Na našej stránke nájdete ponuky pripravené takými organizátormi ako Itaka, Rainbow a Exim Tours. Vybrať si môžete zo širokej ponuky dovoleniek s vlastnou dopravou ako v Chorvátsku Last Minute, tak aj v Chorvátsku All Inclusive.

Kedy je najlepší čas ísť do Chorvátska?

V Chorvátsku sú dve klimatické zóny – pobrežie je ovplyvnené stredomorským podnebím a severovýchodná časť krajiny – mierne kontinentálne.

Skutočné leto v Chorvátsku trvá od júna do septembra, hoci najteplejšie je v júli a auguste. Vtedy je počasie v tejto krajine ako stvorené na oddych pri mori alebo pri bazénoch v hoteloch. Teplota môže dosiahnuť až 40 stupňov Celzia, no počítať môžete s krátkodobými výdatnými zrážkami.

V zime teploty na pobreží málokedy klesnú pod bod mrazu. Vo februári a marci oscilujú okolo 5-10 stupňov Celzia. Možno je mimosezónna dovolenka dobrý nápad, aby ste si v pokoji pozreli atrakcie, ktoré Chorvátsko ponúka? Na jeseň alebo v zime ponúka táto krajina turistom krásne výhľady, v hlavnej sezóne často nedostupné.

Čo sa oplatí vidieť v Chorvátsku?

Zdalo by sa, že v takej malej krajine, akou je Chorvátsko, nebude veľa miest na návštevu. Ale je to úplne naopak! Pre rodiny s deťmi, pre singles i aktívnych ľudí a dokonca aj pre seniorov – Chorvátsko poskytuje toľko atrakcií, že aj pri dvojtýždňovej dovolenke bude ťažké ich všetky spoznať.

Niektoré z nich sú samotnou prírodou, napríklad Park Plitvických jazier s až 92 vodopádmi, iné sú umelo vytvorené pamiatky, napríklad Diokleciánov palác v Splite, historický Trogir alebo nádherný Dubrovník s obrannými múrmi tiahnucimi sa okolo mesta. Ďalšou veľkou výhodou Chorvátska je jeho kuchyňa. Chorvátsko je známe svojimi vynikajúcimi grilovanými rybami, sušenou šunkou, syrmi, morskými plodmi a úžasnými dezertmi. Ak si zvolíte balíček plnej penzie, všetky tieto špeciality ochutnáte priamo v hoteli.

Čo si vziať na dovolenku do Chorvátska?

Chystáte sa na dovolenku? Ak áno, nezabudnite si na dovolenku v Chorvátsku zobrať pohodlnú obuv – terén tu znamená, že musíte veľa chodiť. Na pobreží sa budú hodiť topánky do vody kvôli kamennému dnu, ale aj šnorchel a potápačská maska ​​- je tu naozaj čo obdivovať. Chorvátsko je balkánskym klenotom, ktorý stojí za zváženie pri výbere dovolenkovej destinácie. Bez ohľadu na to, či chcete ležať na pláži a opaľovať sa alebo tráviť čas aktívnym objavovaním, Chorvátsko nepochybne splní vaše očakávania.

Čo si priniesť z Chorvátska?

Chcete po návrate z dovolenky darovať svojim priateľom a rodine niečo špeciálne? Prineste si jedinečné suveníry z Chorvátska. Môžu to byť ručné práce – ručne vyrábané bábiky, ozdoby, figúrky, hračky alebo šperky. Ako vždy budú skvelé aj kulinárske produkty. Chorvátsky olivový olej nie je o nič horší ako grécky, taliansky či španielsky. Ajvar, papriková pasta často používaná namiesto kečupu, arancini, teda kandizované, hustá pomarančová kôra alebo sušené figy, sú tiež dobrým tipom na darček. Dobre fungujú aj silnejšie a ľahšie nápoje. Turisti aj domáci si pochvaľujú chorvátske vína a rakiju.

Nenechajte si ujsť

Historicky najobľúbenejší cieľ českých turistov na pobreží Jadranu má čo ponúknuť. Prírodné i kultúrne poklady na dosah. Pozrite sa s nami na tie najzaujímavejšie.

Istria a Pula

Z Istrie sa stala menšia perla Stredomoria. Koncentrácia zážitkov je vysoká, hlavne historických pamiatok, kúpanie v mori a sem tam aj na prírodnú zaujímavosť narazíte. Centrom je historická Pula so slávnym amfiteátrom. Z prírodných lákadiel sú atraktívne kvapľové jaskyne Baredine pri obci Nova Vas a Národný park Brijuni neďaleko Puly.

Národný park Plitvické jazerá

Kto by nepoznal jazerá a vodopády z Pokladu na Striebornom jazere. Plitvice sú najslávnejšie národný park Chorvátska. Tvorí ich sústava 16 sladkovodných jazier, ktoré sú v dĺžke 7 km navzájom prepojené riečkami, vodopádmi a kaskádami. Zaujmú predovšetkým svojou tyrkysovo modrou vodou. Vyrazte si na loďke a preskúmajte prírodný poklad Chorvátska.

Dubrovník

Starobylý Dubrovník je najatraktívnejšie letovisko Chorvátska. Najväčším celosvetovo uznávaným ťahákom je systém opevnenia a historické centrum. Staré mesto je neporušený obraz prístavu z prelomu 17. a 18. storočia. Starobylé kamenné domy, úzke uličky a schodiská majú pôvab. Centrom verejného života je námestie Luža.

Národný park Kornati

Kornati sa nachádza v strednej časti chorvátskeho Jadranu. Jedná sa o kúzelné zoskupenie mnohých ostrovov. Meno národný park dostal podľa najväčšieho z ostrovov Kornatu. V súčasnej dobe má súostrovie 89 rôznych ostrovov, ostrovčekov a útesov. O kráse mnohých ostrovov a ostrovčekov zasadených v mori nemožno písať, tie je potrebné vidieť naživo.

Trogir

Starobylé mesto v Strednej Dalmácii zapísané na zozname UNESCO sa volá Trogir. Najcennejšia je takmer neporušená stará historická časť mesta okolo katedrály, ktorá vznikala v 13. až 15. storočí. Hlavná pamiatka je románska katedrála sv. Vavrinca (Sveti Lovre), trojloďová bazilika z 13. storočia. Významný je prístav, z ktorého sa organizuje mnoho výletov na more a okolité ostrovy.

Národný park Krka

Krka je národný park v Chorvátsku pomenovaný po rovnomennej rieke. Nachádza sa v centrálnej časti Dalmácie, v Šibensko-kninskej župe neďaleko mesta Šibenik. Národný park Krka je známy svojimi početnými vodopádmi a rôznofarebnými jazierkami. Hlavnou pozoruhodnosťou národného parku sú sústava vodných kaskád a rekordný počet živočíšnych a rastlinných druhov.

Poreč

Poreč patrí medzi prístavné mestá Istrie s tisícročnou históriou. Čisté Jadranské more a borovicové lesy, ktoré siahajú až k morskému brehu, robia z Poreča ideálne miesto pre rodinnú dovolenku. Mesto je slávne pre vzácnu Eufraziovu bazaliku, ktorá pochádza zo 6. storočia a patrí na zoznam svetového kultúrneho dedičstva UNESCO.

Split

Split je druhé najväčšie mesto Chorvátska, centrum Strednej Dalmácie na pobreží Jadranského mora. V Splite nájdete veľké množstvo kultúrnych pamiatok. Antický Diokleciánov palác sa roku 1979 zaradil na zoznam kultúrneho dedičstva UNESCO. Najzaujímavejšie sú staré klenby a chodby pod mestom. Split využíva služby medzinárodného letiska 20 kilometrov na západ.

Súvisiace vyhľadávania
Dovolenka chorvatsko 2023
Najlacnejšia dovolenka v chorvátsku
Dovolenka chorvátsko all inclusive
Dovolenka chorvatsko autobusom
Dovolenka chorvatsko autom polpenzia
Chorvatsko dovolenka 2023 autobusom
Turancar chorvatsko
Dovolenka chorvatsko letecky
Najlacnejšia dovolenka v chorvátsku
Dovolenka chorvatsko autom polpenzia
Chorvatsko all inclusive piesočnatá pláž
Ubytovanie chorvatsko
Dovolenka chorvatsko autobusom
Dovolenka chorvátsko all inclusive
Dovolenka chorvatsko apartmany pri mori
Ubytovanie chorvátsko pri mori

Chorvátsko recenzie od Invia

Ak ste si z našej ponuky na hľadaný výraz: Chorvátsko nevedeli vybrať, vráťte sa za pár hodín. ponuky pre Chorvátsko aktualizujeme niekoľkokrát za deň.

Pred dovolenkou v destinácii: Chorvátsko sa pozrite na mapu či hotel, ktorý ste si vybrali nie je ďaleko od pláže, prečítajte si rôzne diskusie a recenzie hotelov a až potom ubytovanie objednajte. Apartmán s výhľadom na more krásne spríjemní Vašu dovolenku. Pri výbere leteckej dovolenky je dôležité letisko, niekedy býva odlet treba o druhej ráno, ak poletíte z Bratislavy a ste napríklad z Košic, tak už len odlet na dovolenku sa môže stať nočnou morou.

Odporúčané weby: Wikipédie, geografická časť,. Prejdite si články ohľadom bezpečnosti treba na Sme.sk Zistite si aké bude počasie, alebo aké je priemerné počasie napríklad na Googlu, a hlavne: neležte len na pláží, ale vyrazte aj po okolí. Pozrite sa na rôzne pamiatky a zistite si čo najviac zaujímavostí, aby ste mali doma po príchode čo rozprávať.

Chorvátsko: Zaujíma Vás aktuálne počasie, teplota mora a vzduchu?

Ak vás zaujíma aktuálne počasie kliknite si vyššie na akýkoľvek z hotelov, v detaile hoteli kliknite na odkaz zobraziť voľné termíny a ceny, pod fotkami je záložka počasie v nej nájdete nielen aktuálnu teplotu vzduchu a mora, ale aj predpoveď počasia na nasledujúce dni alebo radu pre najlepší čas na dovolenku v destinácii Chorvátsko.

Dlhodobá predpoveď počasia na 14 dní

TOP termíny

Invia ponúka desiatky aj stovky voľných zájazdov v určitom termíne, príklady voľných termínov si môžete prezrieť nižšie, ak vás zaujímajú presné voľné termíny zistíte je vždy v detaile dovolenky.

Júl
1.7. - 8.7.2023 8 dní
3.7. - 13.7.2023 11 dní
6.7. - 13.7.2023 8 dní
8.7. - 15.7.2023 8 dní
10.7. - 20.7.2023 11 dní
13.7. - 24.7.2023 12 dní
14.7. - 21.7.2023 8 dní
August
3.8. - 10.8.2023 8 dní
4.8. - 18.8.2023 15 dní
6.8. - 13.8.2023 8 dní
7.8. - 17.8.2023 11 dní
8.8. - 19.8.2023 12 dní
10.8. - 21.8.2023 12 dní
12.8. - 19.8.2023 8 dní
September
1.9. - 15.9.2023 15 dní
4.9. - 11.9.2023 8 dní
4.9. - 14.9.2023 11 dní
11.9. - 25.9.2023 15 dní
16.9. - 23.9.2023 8 dní
17.9. - 24.9.2023 8 dní
19.9. - 30.9.2023 12 dní

Všetky nami ponúkané hotely od Invia

Recenzie hotelov Chorvátsko

Príspevok bol naposledy aktualizovaný:

Za hádku s manželkou peniaze späť nedostanete, alebo Kedy sa oplatí dovolenku reklamovať a kedy nemáte šancu?

Dovolenková sezóna je v plnom prúde. Nie každý turista je však s priebehom svojej dovolenky spokojný a po návrate sa uchyľuje k reklamáciam. Aj tento rok sa medzi reklamáciami našli kuriózne sťažnosti.Klient si po dovolenke sťažoval napríklad na to, že mu vo výhľade z pláže na more bránil ostrov Krk. Ďalší zasa požadoval náhradu vzniknutej psychickej ujmy: „Ihneď na letisku som sa s manželkou pohádal a počas nasledujúcich dní mi z dôvodu psychického vypätia vyskákali opary na perách, čím mi vznikla fyzická aj psychická ujma,“ uviedol s odvolaním na právne paragrafy vo svojej sťažnosti cestovateľ. „Slnečné okuliare mi pohltila voda v mori. Nikde som sa nedočítala, že si nemám slnečné okuliare brať do vody, že hrozí strata. Mohol by na to upozorniť napríklad delegát...,“ požadovala úhradu okuliarov turistka.

TOP letiska

  • Bratislava
  • Košice
  • Sliač
  • Poprad
  • Piešťany
  • Viedeň
  • Praha
  • Budapešť
  • Katovice

Dovolenka pre seniorov 55+ - zľavy pre seniorov

Cestujte v každom veku. Pre osoby staršie ako 55 rokov máme zaujímavé zľavy, ktoré sa týkajú zájazdov označených typom zájazdu "vhodné pre seniorov".

Dotované zájazdy Senior 55+, teda zájazdy za zníženú cenu, sú vhodné špeciálne pre seniorov 55 rokov a viac a vznikli v spolupráci s organizáciami cestovných kancelárií a s vládami v niektorých krajinách.

Hotely môžete filtrovať podľa
Animačné programy Bezbariérový prístup Domáce zvieratá povolené Hotel iba pre dospelých Klimatizácia Kuchynský kút Lehátka a slnečníky na pláži zadarmo Lehátka a slnečníky pri bazéne zadarmo Pokojná lokalita Priamo na pláži Priamo pri zjazdovke Sportovní aktivity Tobogany a vodné kĺzačky Vhodné pre deti Vnútorný bazén Vonkajší bazén Wellness WiFi zadarmo Zastávka skibusu v blízkosti hotela

Cestovné kancelárie, ktoré zastupujeme
Adria Travel / ALFA TRAVEL / Aquamarin / Cesty za poznaním / DAKA / ETI Slovensko / Eurocar Tour / FIFO / HappyTravel / Hydrotour / Juventour / Kartago tours / Koala tours / Lola Tours / N.I.K. Slovakia / Pegas tour / Solartour / Solvex / Stop Tour / Sun&Fun / Terra Travel / Turancar / Travego / Veva Travel / ViaSale Travel

Niektoré zahraničné cestovné kancelárie, ktoré zastupujeme
ABC tours / Adria Databanka / Afrodita / Alltours.de / America Tours / Ancora / Anex.DE / Apollon / Apulia in / Aquarius Adriatic / Aša / Atis / Atlantika / Azzurro / Bena Tour / Bery Reisen / Best Reisen / Blue Sky Travel / Blue Style / Bohemian Fantasy / Bon Ton / Brenna / Bulgaria Tour / Campana / Canaria Travel / Cílka / CK2 / Color Travel / Consultour / Coral Travel / Čedok / ČiLe / ČSAD Tišnov / DEAN / Datour / DER Touristik / Dezka / Dovolená na přání / Electra Tours / Emma / Erika Tour / Eso Travel / ETI / Eurowings holidays / Experitour / Extrem sport / Fede / Fit Reisen.de / FERIEN Touristik / FTI.de / Fly dovolená / For-Line / Frčíme / Gargano / Geovita / Globtour Group / Hap Tour / Hoška Tour / Cherry tour / ID Riva Tours / Ideal-Tour / Inex / Invia International / Itaka / KALOUSEK & WILLIAMS / Karavan / Kareta Tour / Katu / Kellner / Kentlucky / KM Travel / Kompas / Ko-tour / Krasim Tour / Ludor / LMX.DE / LMXI International.DE / Mamut tour / Marco Polo / Mauthner / Maxsun Holidays / Mayer & Crocus / Mediteran / Natour / Nirvana Travel / Nomád / Nova / Olimar / Orex Travel / Osvěta / Periscope Skandinávie / PT tours / Redok Travel / Rekrea / Relax Adriatic / Relax Travel / Rywal / Sardegna Travel / Schauinsland.DE / SiamTravel / Skalla CZ / Teplická rekrea / Teptour / Time Travel / TIP travel / Tipa Tour / Toprague / Travel 2002 / Travel Family / Travel Sport / TraveLeague / TUI.AT / TUI.PL / Utazzitthon / Vega Tour / Victoria / vtours / VVV Tour / Wisnar / Wygoda travel / Za sluncem / ZEMEK

Invia pobočky
Žiar nad Hronom / Bratislava / Pezinok / Košice / Michalovce / Komárno / Nitra / Šaľa / Bardejov / Humenné / Levoča / Poprad / Prešov / Vranov nad Topľou / Dubnica nad Váhom / Nové Mesto nad Váhom / Považská Bystrica / Prievidza / Trenčín / Hlohovec / Šamorín / Trnava / Veľký Meder / Čadca / Martin / Námestovo / Žilina

Často hľadané výrazy
last minute / dovolenka / last minute dovolenka / dovolenky / last minute dovolenky / dovolenka 2023 / dovolenku / dovolenke / lastminute / zanzibar dovolenka / ultra last minute dovolenka / dovolenka pri mori / lacne dovolenky / all inclusive dovolenka / satur last minute / ultra last minute konečná cena / hydrotour last minute / poistenie na dovolenku / dovolenky sme / zájazdy sk / cestovná kancelária fischer / daka cestovka / chorvacko dovolenky / cestovka fifo / poznávacie zájazdy 2023 / fischer cestovna kancelaria / dovolenka lastminute / odchody autobusom / cestovny poriadok / Pláže a ostrovy / booking / Vikendove kupanie v Chorvatsku

Copyright © 2022 - 2024 Dovolenky recenzie Vyberáme pre Vás najlepšie ponuky dovolenke prostredníctvom portálu invia.sk Tieto internetové stránky nepoužívajú súbory cookie. Informácie na týchto stránkach sú preberané zo stránok partnerov a môže sa stať, že informácie nebudú vždy úplne aktuálne. Pre presné informácie o zájazde vždy kliknite na detail zájazdu. Správne sa píše: last minute ne: las minute nebo last minut. Skúste si Vašu dovolenku vyhľadať na Google.sk alebo sa pozrite na videá z Vašej destinácie na Youtube Prevádzkujeme tiež: Dovia.cz - dovolená od Invia.cz, Super last minute wyjazd jutro, dovolenka 2024, polskie malediwy, last minute dovolenka